Son Dakika
Aşıda Muğla Rekor Kırdı

Aşıda Muğla Rekor Kırdı

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre en az bir doz aşı olmuş 18 yaş üstü nüfus oranında Muğla, yüzde 79.2 ile rekor kırdı. Bodrum, Marmaris, Dalaman gibi yazlık ilçeleriyle Muğla, turizmde güvenli şehir olarak misafirlerini ağırlıyor.

Güvenli hale geliyor

Aşılamanın turizmde büyük bir hareketlilik başlattığını belirten Cactüs Oteller Zinciri ve Elementa Hotel’in Sahibi Nurçe Erben, “Aşılamada doz sayısı 53 milyona yaklaştı. 18 yaşa kadar inildi. Bu sağlık açısından olduğu gibi turizm açısından çok sevindirici bir gelişme. Aşılama öncesinde insanlar tatile çıkmaya korkuyorlardı. Ancak şu anda aşılamanın hızlanmasıyla o korkunun aşıldığını görüyoruz” dedi.

Özellikle Muğla’da aşıya büyük bir ilgi olduğunu aktaran Erben, “Muğla en az bir doz aşı olmuş 18 yaş üstü nüfusta yüzde 79.2 ile Türkiye’de birinci. Bu şehrimizin ve özellikle Bodrum’un koronavirüs açısında hızla güvenli hale gelmesini sağlıyor” diye konuştu.

Rezervasyonlar arttı

Aşı nedeniyle rezervasyonlarda artış olduğunu aktaran Erben “İnsanlar önünü göremediği için, pandeminin seyrini tahmin edemediği için erken rezervasyon döneminde ilgi çok düşüktü. Ancak yasakların gevşetilmesiyle beraber tekrardan ilgi arttı. Özellikle aşılamanın yaygınlaşmasıyla bu ilgi zirveye çıktı.  Aşısını olan Bodrum’a koştu. Pandeminin yıldızı Bodrum’da zaten kış nüfusu ikiye katlanmıştı şu an yaz sezonuyla bu üçe çıktı” diye konuştu.

Butik otellere ilgi devam ediyor

Aşıya ragmen tüm önemlere dikkat ettiklerini kaydeden Erben “Her ne kadar aşılama yapılmış olsa da hem biz hem de müşteriler kurallara uyuyor. Öte yandan butik oteller tercih edilmeye devam ediyor. İnsanlar hala çok kalabalığa girmeden tatil yapmak istiyorlar” dedi.

Özellikle yeni açtıkları Elementa Hotel’in çok tercih edildiğini aktaran Erben, “Yalıkavak’ın en gözde koylarından Tilkicik’te yer alan Elementa Hotel, 52 odasıyla lüks butik otel konseptinde hizmet veriyor. Kişiye özel tatil deneyimi sunmamız da tercih edilmemizde büyük bir etken” ifadelerini kullandı.

Gastronomi ve sanatın adresi

Adını topraktan, havadan, ateşten ve sudan alan Elementa Hotel, misafirlerin sanat sevgisini mimarisine katan, yemeklerinde harmanlayan, servis hizmetinde buluşturan bir mekân olarak dikkat çekiyor. Akdeniz yemekleriyle lezzet deryasında yüzdüren, bulutların üzerindeymiş gibi bir uyku yaşatan, antik Yunan heykelleriyle dolu Agora Bahçesinde kokteyller sunan otel, kişiye özel tatil seçenekleriyle öne çıkıyor

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.