Son Dakika
Alara Tarım İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazandı

Alara Tarım İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazandı

Alara Tarım İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazandı.

İş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumlar, Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz denetim şirketi Intertek işbirliği ile yapılan bağımsız bir denetim sonrası yeterli puan aldıklarında İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazanıyorlar.

Fırsat eşitliğine yönelik taahhüt ve söylemlerini eyleme geçirmiş olan kurumlar Yönetim Sistemi, İşe Alım ve Çalıştırma, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Sosyal Etki ana başlıkları altındaki kriterlere göre denetleniyorlar.

Sertifikasyon için denetimleri gerçekleştiren Intertek, 100’den fazla ülkede denetim, gözetim, test, kalite denetimi ve sertifikasyona kadar pek çok alanda farklı sektörlerde hizmet veriyor.

Kurum itibarı, çalışan bağlılığı, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları uyumu, sürdürülebilir yönetim sistemi oluşturma gibi pek çok alanda kurumlara katkısı olan İş’te Eşit Kadın Sertifikası aynı zamanda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için yapılan çalışmaların önemli örneklerinden biri.

1986 yılında kurulan Alara Tarım İşletmeleri, en gelişmiş tarım ve meyve işleme teknolojilerini kullanarak günümüzde dünyanın en büyük taze kiraz ve incir üreticisi ve ihracatçılarının arasında yerini aldı.  Ürünleri 5 kıtada, 22 ülkede büyük perakendecilere dağıtılan Alara Tarım, sezon boyunca en büyük ve seçkin yetiştiricilerle çalışmakta ve son derece deneyimli ve eğitimli işçiler istihdam etmektedir.

 

Alara Tarım, Bursa Gürsu’da yer alan tesisinde Intertek tarafından gerçekleştirilen denetimleri başarı ile tamamlayarak İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.