Son Dakika
Aksa Elektrik, Gittidiyor’u sertifikalı yeşil enerji ile buluşturdu  

Aksa Elektrik, Gittidiyor’u sertifikalı yeşil enerji ile buluşturdu  

Çevreci, doğa dostu ve inovatif yaklaşımlarıyla müşterilerine tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen enerji tedarik eden Aksa Elektrik, Türkiye’nin e- ticaret devlerinden biri olan Gittigidiyor’a sertifikalı yeşil enerji satışı gerçekleştirdi.  

Şirketten yapılan açıklamaya göre, sıfır emisyon hedefiyle hareket eden ve iş süreçlerinde doğaya saygılı çözümler geliştiren Gittigidiyor, elektriğini tamamen yenilenebilir kaynaklardan elde ederek 

(I-REC) Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Türkiye’nin e-ticaret devlerinden Gittigidiyor, Aksa Elektrik’in tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen (güneş, rüzgâr, hidroelektrik, jeotermal ve biyokütle) yeşil enerji tarifesini tercih ederek (I-REC) Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası’nın sahibi oldu. Gittigidiyor, Aksa Elektrik’ten tedarik edeceği yeşil enerjiyle birlikte yıllık 246 bin ton karbon salınımının önüne geçerek 600’e yakın ağacın kesilmesini engelleyecek.

Elektrik tüketicilerinin bilinçli ve güvenilir bir seçim yapmasına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçen (I-REC) Uluslararası Yenilenebilir Enerjisi Sertifikası, üretilen veya tüketilen elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen uluslararası geçerliliği olan bir sertifika olma özelliği taşıyor.

Deneyimli kadrosu inovatif yatırımları, güçlü finansal yapısı, grup şirketleri ile entegre oluşumu ve Türkiye geneline yayılan geniş hizmet ağı ile her daim müşterilerine güven verip kaliteli hizmet sunan Aksa Elektrik, yeşil enerjiyi tercih eden ticarethane ve sanayi müşterilerine sunduğu (I-REC) Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası ile karbon salınımının azalmasına ve doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunuyor. İklim krizinin giderek daha fazla hissedildiği ve emisyon oranlarının düşürülmesiyle daha yaşanılabilir bir dünya geleceğinin konuşulduğu bugünlerde Aksa Elektrik, yeşil enerji tedarikini özellikle ticarethane ve sanayi grubunda arttırarak çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı hedefliyor.

hakkında Özgür Karip

Ayrıca Kontrol Et

Aksa, Fortune 500’de yükselişte

Aksa, Fortune 500’de yükselişte

Kazancı Holding’in enerji alanında faaliyet gösteren Aksa Grup Şirketleri, her yıl olduğu gibi bu yıl …