Son Dakika
Adel Kalemcilik, İyi Bir Gelecek için İz Bırakmaya Devam Ediyor

Adel Kalemcilik, İyi Bir Gelecek için İz Bırakmaya Devam Ediyor

Adel Kalemcilik, İyi Bir Gelecek için İz Bırakmaya Devam Ediyor

Çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak amacıyla pek çok proje gerçekleştiren Adel Kalemcilik, İyilik Ağacı Ormanı Projesi ile iki yılda toplam 95 bin tohum topunu toprakla buluşturuyoruz

Türkiye’de nesillerin gelişimine eşlik eden Adel Kalemcilik, özündeki İyilik değerinden beslenerek Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma hedefleri içinde yer alan İklim Eylemi ve Nitelikli Eğitim alanlarında sürdürülebilir projeler gerçekleştiriyor. 2012 yılından bu yana nitelikli eğitim alanında projeler gerçekleştiren ve geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde 1500Kelime.com Platformu’nu hayata geçiren Adel Kalemcilik, iklim eylemi alanında da uzun süredir çalışmalar yürütüyor. Gelecek nesillere daha iyi bir gelecek bırakmak için doğanın korunmasına katkı sağlamasının yanı sıra İyilik Ağacı Ormanı Projesi kapsamında ülkemizi yeşillendirmeye de devam ediyor.

İlk olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı olan 2020’de ecording iş birliği ile başlattığı İyilik Ağacı Ormanı projesi kapsamında, çocukların geleceğine sürdürülebilir bir iz bırakma hedefiyle 80 bin ağaç için ecoDrone vasıtasıyla tohum topu atışı gerçekleştiren Adel Kalemcilik, 5 Haziran dünya Çevre Günü kapsamında 15 bin tohum topunu daha toprakla buluşturuyor. Bu yıl, Mersin’de Toroslar’a yakın bir bölgede, Toros Sediri ve Kızılçam tohum topları atışı ile ormanların gelecek nesillere aktarılmasına katkıda bulunuyor.

Tüm İş Süreçlerinde Sürdürülebilir Anlayış

Adel Kalemcilik, tüm operasyonlarında çevre ve doğa dostu bir anlayış benimsiyor. Kalem üretiminde kullanılan tüm ağaç hammaddesi FSC sertifikasına sahip olup yalnızca endüstriyel amaçla yetiştirilmiş ağaçlardan sağlanıyor. Adel, etkili atık yönetimi politikalarıyla geri kazanım oranlarını en üst seviyeye çıkartırken minimum miktarda atık ortaya çıkmasını sağlıyor. Geri dönüştürülmüş veya alternatif materyal seçeneklerinden faydalanılarak ambalaj malzemesi kullanımı azaltılıyor.

Bahçe sulaması için yağmur sularını kullanan Adel, atık su arıtımında ileri teknolojilerden faydalanırken, atık su kalitesini ve miktarını düzenli biçimde takip ediyor.

Kullanılan Enerjinin %50’si Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Elde Ediliyor

Adel Kalemcilik, çevreye saygılı üretimi destekleyerek yıllık enerji ihtiyacının yıllık %50’sini fabrikasında üretim sonucu ortaya çıkan odun talaşından karşılıyor ve sürekli gelişim için enerji verimliliği projelerine yatırım yaparak, sera gazı ve NOx, SOx gibi diğer hava emisyonlarını da azaltmak yönünde çalışıyor.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.